www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas

The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas
, , aktualita
V květnu minulého roku bylo dokončeno ražení druhého tunelu v Las Vegas, které měly zajistit dopravu návštěvníků zdejšího konferenčního centra. Tak se nyní stalo a tunely jsou konečně v provozu.
K oblíbeným
reklama
The Boring Company Elona Muska dokončila ražení dvou tunelů pod konferenčním centrem v Las Vegas v květnu minulého roku a nyní byla Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop) konečně uvedena do provozu. Stalo se tak při konferenci World of Concrete, která se konala po otevření center uzavřených v důsledku koronavirových opatření. Využívá 1,5 míle (2,4 km) tunelů s celkem třemi stanicemi.
 
Tesly v tunelech Las Vegas
 
Od původní vize je ale nynější provoz ještě hodně daleko. Ideou bylo, že se zde budou prohánět autonomně řízené Tesly nebo elektrická vozítka, která pojmou 12-16 lidí, rychlostí až 240 km/h. Prozatím tu jsou jen bílé Tesly, ve kterých sedí lidští řidiči, a takto projedou tunelem maximální rychlostí 40 mph, tedy 64 km/h. Přestože to má k vysněnému cíli daleko kvůli nejrůznějším omezením, stále se počítá s rozšířením k dalším centrům, kasinům na Stripu a ideálně až k letišti.
 
O mnoho hůř to vypadá ale s ostatními projekty, které ztroskotaly na obavách obyvatel i na takřka nekonečných byrokratických požadavcích. Zatímco v Las Vegas se daří, v Los Angeles to opravdu nevypadá, že by se měla stavět Dugout Loop na Dodger Stadium. Projekt už i zmizel ze stránek společnosti. Podobný osud postihl i vysokorychlostní dráhu na letiště O'Hare International Airport v Chicagu. Stejně tak ze stránek zmizel i 35 mil (56 km) dlouhý tunel v Baltimoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala