reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Seznam článků
Acronis Disk Director 11 Home pro vaše disky

Acronis Disk Director 11 Home pro vaše disky

Po delší době si představíme produkt ze softwarových dílen společnosti Acronis, a sice Disk Director 11 Home pro správu úložných zařízení připojených k vašemu počítači. Umožněno nám bude také zvýšení výkonu a bezpečnosti, ale o tom až v článku.
18.8.2010, recenze, Jan Vítek
Chieftec Black Box: USB 3.0 na dosah

Chieftec Black Box: USB 3.0 na dosah

Rozhraní USB 3.0 je již velmi aktuální, protože dnes není problém si koupit příslušnou základní desku a na trh se dostávají také notebooky a netbooky vybavené modrými USB porty. I proto si dnes představíme externí HDD box s USB 3.0, a to od známého Chieftecu.
19.8.2010, recenze, Jan Vítek, 2 komentáře
Kingston DataTraveler 310: 256 GB v dlani

Kingston DataTraveler 310: 256 GB v dlani

Kapacita kapesních flash disků nezadržitelně roste, a tak si dnes již můžeme běžně koupit i 256GB model, za nějž však nezaplatíme zrovna malou částku. Má tedy smysl si pořizovat takový flash disk? Na to se pokusíme odpovědět v dnešní recenzi.
30.7.2010, recenze, Jan Vítek, 6 komentářů
Přetížení 6G: dva HDD SATA 6 Gb/s v testu

Přetížení 6G: dva HDD SATA 6 Gb/s v testu

Trhy s úložnými médii dnes sice válcují solid-state disky, ale diskům s rotujícími plotnami ještě hrana nezvoní. Jejich největší slabinou proti paměťovým konkurentům je rychlost. Jak se v tomto ohledu projeví nové, rychlejší rozhraní naznačíme v dnešním testu.
7.7.2010, recenze, René Pfeifer, 20 komentářů
Tři v jednom: Nero Multimedia Suite 10

Tři v jednom: Nero Multimedia Suite 10

Programové balíky Nero již delší dobu nejsou pouhým softwarem k vypalování. S každou novou verzí přibývá možností a funkcí navíc. Dnes máme možnost blíže si představit 10. pokračování tohoto softwaru. Co nového nám může nabídnout?
14.6.2010, recenze, René Pfeifer, 10 komentářů
Šest SSD ve srovnávacím testu

Šest SSD ve srovnávacím testu

Nabídka výrobců SSD se stále rozšiřuje, a tak bude jistě stát za to si ji trošku zmapovat dnešním testem šesti SSD od stejného počtu nových výrobců. Představí se modely firem A-Data, Corsair, Kingston, OCZ, Patriot a Western Digital.
8.6.2010, recenze, Jan Vítek, 15 komentářů
Corsair Flash Voyager GTR 32GB

Corsair Flash Voyager GTR 32GB

Nejnovějším přírůstkem do rodiny USB flash disků Corsair Flash Voyager je model s označením GTR, který stojí nad původními Flash Voyager i modely GT. Do nabídky se GTR zařadil teprve v březnu a slibuje jak vysoké kapacity, tak vysoké přenosové rychlosti.
7.6.2010, recenze, Jan Vítek, 10 komentářů
SSD: je důležité mít TRIM?

SSD: je důležité mít TRIM?

Koncem minulého roku většina známých výrobců solid-state disků uvedla nové firmwary s podporou TRIM. Co tato funkce vlastně znamená a přinese nějaké zlepšení výkonu disku? Na to se pokusí odpovědět dnešní test.
3.6.2010, recenze, René Pfeifer, 14 komentářů
Dva externí disky s USB 3.0 v testu

Dva externí disky s USB 3.0 v testu

Rozhraní USB 3.0 v dnešní době prosazuje celá řada firem, a tak se stále více začínají na trhu objevovat příslušně vybavené produkty. My se dnes podíváme na dva 500GB externí pevné disky od výrobců A-Data a Transcend, které se chlubí rozhraním USB 3.0.
27.5.2010, recenze, Jan Vítek, 1 komentář
Sedmero zabezpečených flash disků

Sedmero zabezpečených flash disků

Situace na trhu s ultrapřenosnými úložnými médii, jakými jsou kapesní flash disky, se neustále vyvíjí, a to především s ohledem na kapacitu, ale i bezpečnost. My si proto vyzkoušíme celkem sedm modelů, které kromě úložného místa nabídnou také zabezpečení dat.
12.5.2010, recenze, Jan Vítek, 11 komentářů
PhotoRec a Recuva: jak na obnovu dokumentů?

PhotoRec a Recuva: jak na obnovu dokumentů?

Téma obnovy ztracených souborů je stále aktuální. Dnes si přiblížíme práci s účinnou open source utilitou PhotoRec a porovnáme výsledek s dalším volně dostupným nástrojem Recuva. Obnovit lze nejen smazané soubory, ale třeba i dokumenty omylem přepsané svou starší verzí.
20.4.2010, návod, René Pfeifer, 9 komentářů
Klonování snadno a rychle: Kingston SSDNow V

Klonování snadno a rychle: Kingston SSDNow V

Máte notebook s dosluhujícím diskem? Ještě nechcete kupovat nový počítač, ale obáváte se složité výměny hardwaru. Pro vás trh nabízí několik řešení s instalační sadou pro snadný přechod ze starého disku na nový. Jeden takový produkt si dnes představíme.
9.4.2010, recenze, René Pfeifer, 10 komentářů
V jako Value: nejlevnější SSD Intel

V jako Value: nejlevnější SSD Intel

S příchodem roku 2010 se v našich obchodech objevil nový solid-state disk Intel s označením „V“. Stávající modely E a M se vyznačují vysokým výkonem za poměrně vysokou cenu. Jaké hodnoty nám nabídne nový „Value“?
10.3.2010, recenze, René Pfeifer, 7 komentářů
Acronis True Image Home 2010: co umí?

Acronis True Image Home 2010: co umí?

Před rokem jsme si vyzkoušeli, jak se pracuje s aplikací Acronis True Image 11 Home. V kostce se dá říci, že jde o zálohovací software s uživatelsky přívětivým prostředím, jenž je i velmi funkční. Nyní je řada na verzi 2010 připravenou i pro nové Windows 7.
22.2.2010, recenze, Jan Vítek, 9 komentářů
Fénixové kyberprostoru aneb obnova dat

Fénixové kyberprostoru aneb obnova dat

V pověstech mnoha národů se Fénix a jemu podobní tvorové rodí znovu poté, co shoří. Existují i v novodobé mytologii informatiky bájní ptáci, kteří jsou schopni pozvednout náš ztracený kyberprostor z popela?
18.6.2009, článek, René Pfeifer, 11 komentářů
Zálohování stokrát jinak

Zálohování stokrát jinak

Už jste to dnes dělali? Tato otázka provázela starší reklamní kampaň , kterou nejmenovaný výrobce úložných zařízení zaměřil na pravidelné zálohování (jak jinak). Proč je tato činnost důležitá i pro běžné uživatele a co obnáší, se vám pokusíme přiblížit tady a teď.
5.6.2009, článek, René Pfeifer, 26 komentářů
Vše, co jste chtěli vědět o SSD

Vše, co jste chtěli vědět o SSD

Aktualizováno: Od vydání článku uplynul více než rok, je tedy na čase se podívat, kam se SSD za tu dobu posunuly. Historie a vývoj technologie solid-state disků zůstává, přidáváme vývoj řadičů, několik dalších zajímavostí a aktuální nabídku u nás.
13.10.2010, článek, René Pfeifer, 56 komentářů
Funkčnost, rozhraní a technologie pevných disků

Funkčnost, rozhraní a technologie pevných disků

Podíváme se na princip fungování, popis rozhraní a technologie pevných disků, aby vás nemohly zaskočit odborné termíny a mohli jste se orientovat ve specifikacích i v možnostech spolupráce se základní deskou a tvorbě RAID polí. Doplněno o 2 kapitoly o SSD.
20.1.2009, článek, Jan Vítek, Petr Stránský, 161 komentářů
Pozor na phishing!

Pozor na phishing!

Na letošní konferenci Trendy v internetové bezpečnosti bylo sociální inženýrství opět označeno za nejúčinnější metodu útoku na počítačové systémy. Phishing je (s trojskými koni) vnímán jako jedna z největších hrozeb dneška, zvláště pro internetbanking.
3.5.2010, článek, Jiří Černý, 3 komentáře
Čím, jak a co zálohovat?

Čím, jak a co zálohovat?

Jaké bezplatné utility pro zálohování jsou momentálně k dispozici? Co všechno je vlastně možné s jejich pomocí zálohovat? A který software se těší největší oblibě mezi samotnými uživateli?
7.4.2010, článek, Jiří Černý, 10 komentářů
Zabezpečené externí disky: aby data byla v suchu

Zabezpečené externí disky: aby data byla v suchu

Přinášíme srovnávací test několika paměťových produktů využívajících nějakou ochranu dat se zaměřením proti zcizení. Představí se USB flash disky i jedno externí zařízení využívající mobilní pevný disk. Rozmanitost testovaných produktů je velká.
4.3.2009, recenze, Jan Vítek, 10 komentářů
SPAM - váš nepřítel!

SPAM - váš nepřítel!

Záplava e-mailů s nevyžádanou reklamou, guestbooky blogů zahlcené stovkami nesmyslných příspěvku a moderátoři promazávající diskuzní fóra – i to je jeden z obrazů dnešního Internetu. Co všechno se pod označením SPAM schovává a jaké jsou možnosti obrany?
5.3.2009, článek, Jiří Černý, 7 komentářů
Šifrování a biometrie pod drobnohledem

Šifrování a biometrie pod drobnohledem

Dnes vám přiblížíme pojmy šifrování a biometrie. Oba úzce souvisí s bezpečností IT a obsahují několik technik, kterým se budeme věnovat. Popíšeme si základní pojmy kryptografie, moderní metody šifrování, biometrické systémy a mnoho dalšího. Pojďme na věc.
20.2.2009, článek, Michal Koláček, 6 komentářů
Počítačová havěť - vývoj a rozdělení malware

Počítačová havěť - vývoj a rozdělení malware

Veřejné komunikační kanály (počítačové sítě a zejména Internet) poskytují úrodnou půdu pro zákeřné programy, jež můžeme označit za malware. Nejstarším fenoménem jsou počítačové viry, s nimiž se setkal snad každý. Jedná se o škodlivý software různých podob.
12.2.2009, článek, Michal Koláček, 11 komentářů